Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004
28.02.2017 / 13:30
Як встановити газовий лічильник
Встановлення лічильника газу дає змогу оплачувати лише реальні обсяги спожитого газу і допомагає заощаджувати сімейний бюджет

9 липня 2011 року набув чинності Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011р. № 3533-VI

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає забезпечення приладового обліку газу за допомогою лічильників. У Законі зазначено, що лічильники газу та роботи з їх встановлення можуть бути профінансовані за рахунок трьох джерел: бюджетних коштів, коштів газорозподільних підприємств та інших джерел, які не заборонені законодавством.

Лічильники мають бути встановлені, в залежності від раніше встановленого газового обладнання та у такі строки:

  • якщо встановлені газові плити або газовий водонагрівач – до 1 січня 2016 року;
  • якщо газ використовується виключно для приготування їжі (газові плити) – до 1 січня 2018 року.

Для тих споживачів, що використовують природний газ для опалення, підігріву води та приготування їжі, установка безкоштовних лічильників проводилась до 1 січня 2012 року. 

Установка будинкових лічильників газу

За ініціативи Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, у 2016 році ПАТ «Сумигаз» має встановити 870 будинкових лічильників газу. Це дозволить у найкоротші терміни налагодити приладовий облік для всіх споживачів, як того вимагає Закон України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Будинкові лічильники  встановлюються в тих багатоповерхових будинках, в яких споживачі використовують природний газ тільки для приготування їжі.  Трапляються ситуації, коли не всі мешканці будинку погоджуються на встановлення даного приладу. У такому разі окремі споживачі можуть за власний кошт встановити індивідуальний лічильник газу в своїй квартирі. Інші мешканці будинку будуть сплачувати послуги за даними будинкового лічильника, за виключення обсягів індивідуальних лічильників. 

Перелік адрес, за якими  ПАТ «Сумигаз» планує встановити будинкові лічильники газу тут.

Куди звернутися при установці газового лічильника

На випадок, якщо споживач відмовляється від установки лічильника

Що може перевірити газове господарство перед установкою лічильника

Як підготувати приміщення для встановлення лічильника газу

Експлуатація лічильника

Джерело: