Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

12.09.2018 / 10:28

З початку року з «Сумигаз» звільнилось близько 200 кваліфікованих фахівців

Через низький рівень заробітної плати за 8 місяців поточного року звільнились 192 фахівці. Відтік кадрів на підприємстві склав 10,5%.
Комплексно-приладне обстеження: визначення місця пошкодження ізоляції Комплексно-приладне обстеження: визначення місця пошкодження ізоляції ФОТО: ПАТ "Сумигаз"

На сьогодні, середній рівень заробітної плати в ПАТ «Сумигаз» на 37% нижчий, ніж у нафтогазовій галузі, де є попит на фахівців з досвідом обслуговування газопроводів та обладнання на них. Саме це стає основною причиною плинності кадрів.

Середньомісячна оплата праці у «Сумигаз» становить 6 268 грн., у той час як у Сумській області середня зарплата - 7 813 грн., а у нафтогазовій галузі - 10 589 грн. на місяць.

А для забезпечення функціонування майже 12 тис. км газопроводів, обладнання на них, розподілу газу до споживачів Сумщини необхідні спеціалісти високого рівня кваліфікації. Нині в компанії є низка вакантних посад. Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту газопроводів та обладнання на них, майстри і водії.

«Розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по галузі, залежить від закладених в тарифі коштів. Критична ситуація склалася через те, що з 2016 року державний регулятор не переглядав витрати на заробітні плати газовикам, а за цей період вже двічі змінювався розмір мінімальної заробітної плати в Україні», - зазначає фінансовий директор ПАТ «Сумигаз» Світлана Рибальченко.

Джерелом фінансування витрат ПАТ «Сумигаз», у тому числі і фонду оплати праці, є затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення в розмірі 6,96 грн./куб. м. компанія в середньому отримує лише 51 копійку.

«Наша мета – не підвищення ціни на газ, потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам, - наголосив на нещодавній прес-конференції голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук. – Тому тільки таке рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі».

Наразі критична ситуація з відтоком кадрів спостерігається у всіх газових компаніях держави, загалом від початку року звільнилося понад 5,5 тис. професійних фахівців.

Відтак, профспілка працівників ПАТ «Сумигаз» вкотре звернулась до НКРЕКП та Уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості. Враховуючи ступінь напруги в колективі, у випадку подальшого ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.

Джерело: