Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

04.05.2018 / 11:30

«Сумигаз» за п'ять років утричі збільшив інвестиції в модернізацію газових мереж

З 2013 по 2017 роки на розвиток системи газопостачання Сумщини виділено понад 64 млн грн. Об'єм фінансування на модернізацію газопроводів за аналогічний період 2008-2012 років не перевищував 22 млн грн.
Перевірка на витоки газових мереж Перевірка на витоки газових мереж

За останні п’ять років компанія «Сумигаз» суттєво збільшила інвестиції в державні мережі. В 2013 – 2017 рр. Відповідно до діючих договорів господарського відання на модернізацію газорозподільних мереж було направлено більше 64 млн грн. Це майже втричі більше, ніж за попередні п’ять років.

Компанія «Сумигаз» здійснила заміну 3,8 км газопроводів, що перебувають в державній власності, на суму 1,6 млн грн. Також за рахунок коштів компанії замінено та модернізовано 347 ГРП/ШРП, встановлено 454 засоби електрохімзахисту газопроводів, на суму 55 млн грн.

«У діючому тарифі на розподіл газу на обслуговування мереж, які знаходяться у державній власності передбачено 14 млн. грн. Розподільні газопроводи Сумщини потребують набагато більше інвестиційних коштів.», - зазначив головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко. – За таких умов питання про запровадження плати за користування мережами є передчасним. По-перше, державні газові мережі дуже потребують інвестицій, а, по-друге, введення плати за мережі неминуче призведе до збільшення фінансового навантаження на споживачів».

Протягом останніх років фахівцями компанії використовуються сучасні матеріали та обладнання, новітні методи і технології. Наприклад, застосування поліетиленових газопроводів дозволяє в 2 рази збільшити термін експлуатації, виключити витрати на антикорозійний захист і відновлення ізоляційного покриття, а використання сучасного і потужного обладнання допомагає збільшити пропускну спроможність газорегуляторних пунктів, знизивши витрати на їх технічне обслуговування. Нові регулятори італійського та німецького виробництва – високочутливі до перепаду тиску, що гарантує безперебійне газопостачання кінцевим споживачам.

Газовики Сумщини розробили та подали на затвердження НКРЕКП Плани розвитку ГРМ на період 2018-2027 років на загальну суму 125 млн грн.

План розвитку передбачає реалізацію довгострокової стратегії ПАТ «Сумигаз» щодо підвищення надійності та безпеки експлуатації системи газопостачання регіону, а також її підтримки в належному технічному стані. Так, у плані на 2018 рік передбачена реконструкції, заміна та капітальний ремонт газових мереж, заплановано відновлення та модернізація понад 200 споруд на розподільчих газопроводах. Зокрема, заміна морально та фізично застарілого технологічного обладнання на газорозподільних та шафних пунктах, засувок на розподільчих газопроводах, капітальний ремонт станцій катодного захисту. Окрім того, для дотримання безперебійного та безаварійного газопостачання, програма передбачає придбання високочутливих приладів для обстеження та діагностики стану газових мереж та споруд на них.

Джерело: