Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

22.09.2018 / 13:51

Самовільне втручання в систему газопостачання спричинило пожежу на розподільчому газопроводі у Сумах

Ввечері 21 вересня через самовільне втручання в систему газопостачання на газопроводі високого тиску сталась пожежа. Вибуху газу не було. Без газопостачання частково залишились споживачі м. Суми та Сумського району.
Через дії зловмисників та пожежу на газопроводі 10 сіл Сумського району та частково м. Суми залишились без газу Через дії зловмисників та пожежу на газопроводі 10 сіл Сумського району та частково м. Суми залишились без газу ФОТО: ПАТ "Сумигаз"

Аварійна ситуація на газорозподільній мережі високого тиску виникла ввечері 21 вересня в районі Баранівка на околиці м. Суми. Повідомлення про пожежу на газопроводі надійшло до аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Сумигаз» о 18.43.

«Причиною займання у газовому колодязі стало несанкціоноване втручання до системи газопостачання. Ситуація надзвичайна, але усі служби спрацювали оперативно для локалізації пожежі та мінімізації можливих небезпечних наслідків. Сьогодні о 12 годині вдалось загасити полум’я. Триває локалізацію наслідків», - говорить головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

За інформацією ГУПН близько 4 ранку до поліції надійшло повідомлення, що в будинку, неподалік від місця події, знайшли обгорілий труп чоловіка. Ним виявився 73-річний пенсіонер. У минулому чоловік працював газозварником.

За фактом аварії на газопроводі поліція відкрила кримінальне провадження. Дану подію кваліфікували за ст.115 « Умисне вбивство» (з відміткою «нещасний випадок») та ст. 292.ч.1 КК України «Пошкодження або руйнування магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів, що призвело до порушення нормальної роботи зазначених трубопроводів або спричинило небезпеку для життя людей».

«Коли пожежу на газопроводі загасили, працівники поліції виявили пошкодження засуву газової труби, яку намагались зрізати за допомогою відповідних інструментів, -- говорить Павло Карабута , начальник Сумського відділу поліції. , - виходячи із зібраних матеріалів, в нас є всі підстави вважати, що втручання в роботу газопроводу здійснив саме загиблий. У результаті чого отримав смертельні опіки».

На місці події тривають подальші слідчі дії.

Внаслідок пожежі без газопостачання залишились села Токарі, Вільшанка, Хомине, В. Чернеччина, Битиця, Пушкарівка, Липняк Сумського району, частково припинено розподіл газу до м. Суми (райони Баранівка та Василівка).

Відновлення розподілу газу до споживачів розпочнуть лише після повного обстеження фахівцями ПАТ «Сумигаз» ділянки мережі, на якій сталась пожежа.

Джерело: