Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

25.09.2015 / 11:34

ПАТ «Сумигаз» підтримало звернення газорозподільних компаній до Президента та Прем’єр-міністра

Через цілий ряд суперечливих рішень держорганів неможливо гарантувати безаварійну і безперебійну роботу національної газорозподільної системи. Про це заявили працівники 36 газових підприємств під час Конференції працівників газорозподільних товариств 24 вересня.
Конференція працівників газорозподільних підприємств України, 24.09.2015р. Конференція працівників газорозподільних підприємств України, 24.09.2015р. ФОТО: 104.ua

Нині діючі тарифи на транспортування природного газу фактично не покривають економічно обґрунтованих витрат ПАТ «Сумигаз». Тому представники товариства повністю підтримують учасників конференції, бо за такої величини тарифів неможливо утримувати системи газопостачання в належному технічному стані.

«Діюча система розрахунків за надані послуги із транспортування газу й занижені тарифи залишають підприємства без обігових коштів. Це не сприяє забезпеченню гідної заробітною платою працівників. Сьогодні на товаристві рівень оплати праці на 16% нижчий, ніж середній у промисловості Сумщини. Що призводить до скорочення чисельності висококваліфікованих спеціалістів й є прямою загрозою стабільності роботи газотранспортної системи регіону», - зазначив голова профспілки працівників ПАТ «Сумигаз»Віктор Дегтярь.

Представники ПАТ «Сумигаз» разом з іншими учасниками газорозподільного ринку звернулись до Президента і Прем’єр-міністра особисто втрутитися в ситуацію, зокрема, провести відкриті слухання за участю Прем'єр-міністра, членів уряду, керівників Міненерговугілля та НКРЕКП, а також привести тарифи на транспортування природного газу до економічно обґрунтованих, відобразити в тарифі зарплату працівників на рівні середньої по промисловості.

При затвердженні тарифів, на тлі істотного зменшення обсягів транспортування газу, проігноровані дані про зростання протяжності газових мереж, збільшенні числа газових приладів та обладнання. Також не враховані дані про кількість газифікованих квартир. На думку учасників конференції, це є грубим порушенням «Правил безпеки систем газопостачання України».

Учасники конференції просять встановити єдину ціну на природний газ і привести у відповідність з реальністю обсяги для споживачів за нормами.

В Україні також необхідно розробити програму розвитку та модернізації газових мереж на 5 років і затвердити її на рівні Кабінету Міністрів України та Міненерговугілля, впевнені фахівці у газовій галузі.

Для представництва в органах влади та вирішення питань для подолання кризи на Конференції був обраний Координаційна Рада представників газорозподільних товариств. До Ради увійшли керівники провідних газових підприємств і представники профспілкових організацій.

За підсумками конференції ПАТ «Сумигаз» разом з іншими учасниками у відкритому зверненні до Президента і Прем’єр-міністра висунули ряд вимог та просять не допустити банкрутства газорозподільних товариств і захистити їх на законодавчому рівні.

Джерело: