Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

26.09.2016 / 11:02

На Cумщині у 400 домоволодіннях виявили відсутність тяги при перевірці димоходів та вентиляції

Несправності димоходів та вентиляції, які небезпечні для життя споживачів, виявлені фахівцями ПАТ «Сумигаз» під час безкоштовних планово-технічних перевірок газового обладнання клієнтів компанії.
Працівники ВБС перевіряють тягу димовентканалу Працівники ВБС перевіряють тягу димовентканалу

Несправність димоходів та вентканалів безпосередньо впливає на безпеку та здоров`я споживачів, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі котлів та водонагрівачів (колонок) – адже у цих газових приладів продукти згоряння відводяться у димоходи.

«Проживання в помешканні, де несправні або засмічені димоходи та вентканали є загрозою здоров’ю і життю, оскільки, шкідливі продукти горіння накопичуються в приміщенні. Особливо небезпечний продукт неповного згорання газу – це чадний газ, або окис вуглецю. Тому обов’язково треба перевіряти тягу перед кожним використанням газових приладів. У разі відсутності тяги терміново необхідно відключити подачу газу до повного усунення виявлених порушень», - наголосив директор технічний ПАТ «Сумигаз» Микола Мурчич.

Зі свого боку спеціалісти «Сумигаз» під час планово-технічного обслуговування та інших робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання виявили понад 400 випадків відсутності тяги у димових та вентиляційних каналах споживачі. Планово-технічне обслуговування, на відміну від процедури перевірки та прочистки ДВК, безкоштовне – його вартість включена у тариф за газ.

Наголошуємо, що відповідальність за робочій стан димоходів та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймачя)).

Законодавством передбачено, що перевірку і прочищення димвентканалів можуть виконувати лише спеціалізовані організації, які отримати дозвіл Державної служби України з питань праці, а також мають спеціальне обладнання та відповідний персонал. Звертаємо увагу, що «Сумигаз» таких послуг не надає і жодного відношення до надання дозволів не має.

Після проведення перевірки відповідний акт необхідно передати до газорозподільної компанії. У разі отримання акта з негативним висновком, газова компанія вимушена миттєво відключити споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та отруєнням мешканців.

Напередодні опалювального періоду ПАТ «Сумигаз» закликає потурбуватися про безпеку газоспоживання та звернутися до фахівців, щоб усунути всі недоліки, привести газові прилади та систему газопостачання у відповідність до Правил безпеки систем газопостачання.

Як часто необхідно обстежувати димові та вентиляційні канали

Димоходи опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, перевіряються один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).

Димоходи опалювально-варильних печей потребують перевірки не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону. Димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит, залежно від матеріалу, повинні перевірятися не рідше ніж один раз на 6 місяців.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, домовласник приватного будинку повинен проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.

Джерело: