Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

Новини

28.12.2018 / 15:44

Якість газу в конфорках споживачів Сумщини перевищує вимоги держстандарту

Відбори якості природного газу засвідчують, що споживачі Сумської області отримують в свої домівки газ середня теплота згоряння якого змінюється в межах 8213-8312 ккал/м3 й відповідає всім вимогам держстандарту.
Перед проведення аналізів Перед проведення аналізів

«Щодо чуток про можливість додавання азоту в природний газ, то такі операції економічно недоцільні. Азот коштує значно дорожче природного газу. Якщо говорити про кисень у складі газу, то його об’ємна частка за стандартом не може перевищувати 1%. Бо контактуючи з «повітрям», природний газ утворює вибухонебезпечну суміш. Тому контроль вмісту кисню - це питання безпеки, а газорозподільчі компанії зацікавлені в цьому не менше, ніж споживачі», - пояснює головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

До мешканців Сумщини газ надходить із декількох джерел, за кожним з яких калорійність газу відрізняється, але відповідає діючому стандарту. Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб. м.

ПАТ «Сумигаз» щомісяця публікує на своєму сайті результати досліджень, які видаються лабораторіями газотранспортних і газодобувних підприємств, від яких природний газ надходить в газорозподільні мережі Сумщини за всіма маршрутами його проходження.

Споживачі, які сумніваються у якості газу, який надходить до їхніх осель, можуть самостійно замовити проведення додаткового аналізу газу, в тому числі у незалежній лабораторії. Перевірка буде здійснена у місті протягом 2-ох днів, і в сільській місцевості – 5-ти. Відповідно до Кодексу ГРМ, якщо показники відповідають нормам, оплачувати такий аналіз буде споживач, якщо ні - постачальник газу.

Джерело: