Контакт-центр (0542) 703-004
 
Контакт-центр (0542) 703-004

До уваги клієнтів

01.10.2018 / 13:54

Застереження для громадян

Працівники поліції та «Сумигаз» застерігають громадян від незаконного втручання в роботу газових мереж
Наслідки вибуху за адресою пл. Горького 5, м. Суми Наслідки вибуху за адресою пл. Горького 5, м. Суми ФОТО: ПАТ "Сумигаз"

Нагадаємо: 21 вересня в результаті несанкціонованого втручання місцевого пенсіонера в роботу газорозподільної мережі високого тиску, сталося масштабне загорання газо-повітряної суміші. Сам винуватець аварії від отриманих опіків загинув. Велика кількість споживачів газу в числа жителів приміських районів та населених пунктів Сумського району залишилися без газопостачання.

Ремонтні роботи та усунення наслідків аварії тривають і досі. Намагання 73-річного місцевого жителя зрізати частину обладнання газової мережі призвели не тільки до величезних матеріальних збитків, котрих зазнають жителі регіону та понесло газове господарство, а й призвело до загибелі самого пенсіонера.

Працівники поліції відкрили за даним фактом кримінальне провадження, в рамках якого з‘ясовують причини та обставини аварії.

Спеціалісти газового господарства Сум застерігають: несанкціоноване втручання в роботу нафто- газопроводів та розподільних систем майже гарантовано призводить до вибуху та загоряння. І нагадують: минулого року в результаті свавільного втручання в роботу побутової газопостачальної мережі сталося два потужних вибухи у квартирах сумчан. В результаті загинули не лише самі винуватці, а й їх сусіди, крім того, практично без житла залишилися кілька сімей, оскільки потужні вибухи зруйнували міжкімнатні стіни та міжповерхові плити.

Прості правила, які збережуть ваше життя:

  • Вмикаєте газовий прилад - відкрийте вікно або кватирку.
  • Хочете встановити чи переставити газовий прилад – не дійте самостійно. Викличте фахівця «Сумигаз».
  • Не опалюйте приміщення газовою плитою - це може призвести до отруєння чадним газом!
  • Забороняється вимикати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, при відсутності тяги в димоході.
  • Вимагайте від житлово-експлуатаційних організацій перевірки вентиляції та димоходів не менше одного разу на квартал.
  • Відчуваєте запах газу – негайно перекрите газові крани, відкрийте вікна, не вмикайте і не вимикайте електроприлади і освітлення, вийдіть з приміщення. За телефоном 104 викликачте аварійну службу газу!
  • Забороняється будь-яким стороннім особам втручатись у роботу обладнання на газових мережах. Маєте підозру на несанкціоноване перебування осіб біля газових мереж або факт пошкодження газопроводу, негайно телефонуйте за номером 104.

Правоохоронці, у свою чергу,  говорять: умисне знищення чи пошкодження майна у великих розмірах, згідно з вимогами ст. 194 Кримінального кодексу України, тягне за собою покарання до 3-х років ув‘язнення. Ті самі дії, вчинені шляхом підпалу, вибуху чи інших загально небезпечним способом, або ті, що заподіяли майнову шкоду в особливо великих розмірах чи спричинили загибель людей, - караються позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

Тож перш, ніж зважитися на самостійний ремонт газового обладнання вдома, чи самовільно втрутитися в роботу газорозподільної системи, подумайте – ваші дії можуть мати надзвичайно важкі наслідки, і закінчитися фатально не тільки для вас самих, а й для оточуючих вас людей. Тож будьте пильними, і при необхідності ремонту газової плити, колонки, котла та іншого газового приладдя, чи в тому разі, якщо ви відчули в приміщенні специфічний запах газу, - перекрийте вентиль на газовій трубі, відкрийте на провітрювання вікна і негайно залиште приміщення самі та виведіть інших людей, після чого відразу викликайте спеціалістів «Сумигаз» за номером спеціальної телефонної лінії «104».

Відділ комунікації поліції Сумської області